چلسی ,مورینیو ,باشگاه ,بازیکنان ,مربی ,مدیر ,اختلاف آشکاری ,برای چلسی ,بازیکنان ایجاد ,تصمیم گرفتیم ,منافع باشگاهمورینیو پس از یکی از بدترین دوره های مربیگری خود در باشگاه چلسی و به دلیل عدم توانایی در بهبود وضعیت، امروز این باشگاه را ترک کرد.

به گزارش FFT مورینیو در آخرین کنفرانس خود گفت:

باید بگویم که تجربه خوبی است. تجربه ای که دیر و پس از پانزده سال از راه رسید. باید با آن زندگی کنم و کنار بیایم. این هم بخشی از بلوغ است. در ابتدای کارم می دانستم که روزی با این وضعیت روبرو می شوم و پس از آن وضعیتم بهتر خواهد شد. دارم یاد می گیرم. در مورد خودم. در مورد بازیکنانم همه چیز را یاد می گیرم. در مورد خودم هنوز باید چیزهایی را یاد بگیرم. این موقعیت برای من مهم است. من بهتر از چیزی هستم که فکر می کردم. ترجیح می دهم (به جای قهرمانی ها اروپا) با تمام دوره مربیگری ام قضاوت شوم.

کاپلو: مورینیو مشکل چلسی را درک نکرد

 

فابیو کاپلو، سرمربی سابق تیم ملی انگلیس عنوان کرد که مورینیو نتوانست مشکلات چلسی را درک کند.

کاپلو در عرض 5 سال در میلان موفق شد 4 قهرمانی سری آ و یک قهرمانی چمپیونزلیگ را در طی 5 سال به همراه میلان به دست آورد و در دوره دومش در این تیم، در رده ی دهم فصل را به پایان رساند. او با مورینیو ابراز همدردی کرد ولی مدعی شد که آقای خاص نتوانسته مشکل چلسی را درک کند.
او گفت:" او یکی از بهترین مربیان جهان است. من مورینیو را درک می‌کنم زیرا در بازگشت به میلان، دوره ای مثل او را تجربه کردم. وقتی که می‌بینید بازیکنانتان روی فرم نیستند خیلی شرایط سختی است. فکر می‌کنم مورینیو یکی از بهترین مربیان جهان است ولی او باید متوجه شود که دقیقا چه اتفاقی افتاد، چرا بازیکنانش مثل سال گذشته نبودند

 

غرامت 40 میلیونی مورینیو پرداخت نمی شود

 

لحظاتی پیش خبر اخراج مربی پرتغالی چلسی روی خروجی خبرگزاری‌ها انگلیسی قرار گرفت

ژوزه مورینیو که از ژوئن 2013 تا کنون سکان هدایت چلسی را در دست داشت، به رغم اعتبار قراردادش تا سال 2019 از سمت خود برکنار شد. در اطلاعیه‌ای که وبسایت رسمی باشگاه چلسی منتشر کرده، آمده است:" باشگاه مایل است تاکید کند که مورینیو با دلخوشی از ما جدا می‌شود، نه دلخوری. او برای چلسی یک شخصیت مهم و قابل احترام خواهد ماند و فردی است که همواره از دیدارش خوشحال خواهیم شد." بی‌بی‌سی ضمن اعلام این خبر افزود با این اوصاف ظاهرا قرار نیست این مربی غرامت 40 میلیون یورویی فسخ پیش از موعد قرارداد را دریافت کند، بلکه صرفا حقوق عادی‌اش که بالغ بر 15 میلیون یورو برآورد می‌شود، تا پایان فصل به حسابش واریز خواهد شد.
گفتنی است شکست 2 بر 1 اخیر این تیم مقابل لسترسیتی نقطه قابل تأمل تازه‌ای بود که بار دیگر ثابت کرد آبی‌های لندنی تحت هدایت آقای خاص کماکان هیچ حرفی برای گفتن ندارند؛ اتفاقی که البته مورینیو آن را خیانت شاگردانش به خود تعبیر می‌کند. چلسی در پی نه باخت در شانزده بازی فصل جاری و کسب تنها 15 امتیاز در جایگاه شانزدهم جدول لیگ برتر قرار گرفته است و حال آنکه این تیم فصل گذشته با هدایت همین مربی پرتغالی قهرمان جزیره شده بود

 

مدیر فنی چلسی: اختلاف آشکاری بین مربی و بازیکنان ایجاد شده بود و ما تصمیم گرفتیم وارد عمل شویم

به گزارش گاردین مدیر فنی باشگاه چلسی انگلیس به توضیح روندی پرداخته است که به رفتن ژوزه مورینیو از باشگاه انجامید. 

میشل امنالو، مدیر فنی باشگاه معتقد است اختلاف آشکار او با بازیکنان باعث شد در نهایت این تصمیم اتخاذ شود. به نظر می رسد با این اوصاف، چلسی دوباره هیدینگ را به عنوان سرمربی موقت منصوب کند و در تابستان به دنبال یک گزینه دائمی باشد. در صدر این لیست، سیمئونه از اتلتیکو مادرید، گواردیولا از بایرن مونیخ و کونته از تیم ملی ایتالیا حضور دارند. 

گفته می شود مورینیو ابتدا ناهار روز پنجشنبه را به همراه تمام اعضای کادر فنی و بازیکنان اصلی تیم صرف کرده است. این مهمانی برای کریسمس برگزار شده بود. سپس او جلسه ای کوتاه با مدیرعامل باشگاه، بروس باک، و نایب رئیسش اگن تننبائوم داشته است و خروجی این جلسه جدایی مورینیو از چلسی بوده است. مورینیو موفق ترین مربی تاریخ چلسی است ولی به خاطر نتایج ضعیف چلسی در فصل جاری لیگ برتر و اختلاف 1 امتیازی با منطقه سقوط، خیلی ها پیش بینی می کردند مالک روس دیر یا زود دستور به اخراج او صادر کند. 

در واقع اظهارات او بعد از باخت برابر لستر و اشاره به خیانتی که نسبت به کارش انجام شده است، نشان می داد او فهمیده بازیکنان (یا دست کم بعضی از آنها) دیگر به صحبت هایش توجه نمی کنند. 

مدیر فنی باشگاه در این باره اظهار داشت:

تمدید قرارداد مورینیو تا 4سال دیگر نشان می دهد آنچه امروز اتفاق افتاد اصلا از پیش برنامه ریزی شده نبود و هر آنچه انجام گرفته تنها برای حفاظت از منافع باشگاه بوده است. طبیعتا ما به او علاقه مند هستیم و از تمام تلاش هایش سپاسگزاریم و می دانیم با او چلسی به افتخارات متعددی رسیده است. اما نمی توان این نکته را هم فراموش کرد که نتایج اخیر چلسی اصلا خوشایند نبوده است. اختلاف آشکاری بین مربی و بازیکنان ایجاد شده بود و ما تصمیم گرفتیم وارد عمل شویم. مالک باشگاه به خاطر حفظ منافع باشگاه مجبور به اتخاذ تصمیمی سخت شد. ما 1 امتیاز با منطقه سقوط فاصله داریم و هر طرفدار باشگاه می داند که وضعیت بحرانی است. ما هم مجبور بودیم اقدامی انجام دهیم. 

وی درادامه به صورت تلویحی به دفاع از بازیکنان تیم پرداخت:

ما همان بازیکنانی را در اختیار داریم که فصل گذشته قهرمان لیگ برتر و جام اتحادیه شدند. آنها به سختی تلاش کردند و موفقیت برای باشگاه کسب کردند. بازیکنان ما هرآنچه مربیان دستور دادند در زمین اجرا کردند. در چنین شرایطی به راحتی می توان بازیکنان را مقصر دانست ولی باشگاه چنین برداشتی ندارد و آن را نمی پذیرد. ما می دانیم که باز بازیکنان ما تلاش خواهند کرد تا در جدول صعود کنیم چون آنها می دانند که مسئول هستند به همه نشان دهند در مورد آنها اشتباه کرده اند. 

به نظر می رسد هیدینگ از روز جمعه هدایت چلسی را به طور موقت به عهده خواهد گرفت. او در سال 2009 هم ماموریتی مشابه را به انجام رساند و چلسی را به قهرمانی FA cup رساند. 

از سوی دیگر مسئولان چلسی اگر می خواهند از سیمئونه در تیم خود استفاده کنند اول باید 15 میلیون پوند غرامت به باشگاه اتلتیکومادرید بپردازند. و بعد باید رضایت او را جلب کنند از باشگاهی که در لیگ قهرمانان حاضر است به باشگاهی بیاید که به احتمال زیاد فصل بعد در لیگ قهرمانان غایب خواهد بود. 

بایددید آبراموویچ چه نقشه هایی برای چلسی در سر می پروراند. او از سال 2003 که مالک چلسی شد تحولات زیادی صورت داده و در کنار هزینه کردن رقم های سرسام آور، 8 بار دستور به اخراج سرمربی تیم صادر کرده است

 

 

 

 

 

منبع اصلی مطلب : |CFC| شیرهای آبی لندن |CFC|
برچسب ها : چلسی ,مورینیو ,باشگاه ,بازیکنان ,مربی ,مدیر ,اختلاف آشکاری ,برای چلسی ,بازیکنان ایجاد ,تصمیم گرفتیم ,منافع باشگاه
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : آخرین مصاحبه مورینیو: بهتر از چیزی هستم که فکر می کردم!